Історія картингу
2016-03-06
Згідно з офіційною версією, перші карти з'явилися завдяки нудьзі американських військових льотчиків. Намагаючись знайти віддушину під час очікування польотів на базі, вони створювали подоби транспортних засобів зі старих двигунів і візків, влаштовуючи на них заїзди. Пізніше вони вирішили влаштовувати змагання на базах, і вже там карти були помічені представниками фірми, що випускала гоночні автомобілі.
Механік компанії «Куртіс крафт компанії» побудував перший прототип карта в 1956 році. У карта було найпростіше ручне гальмо, а як двигун було використано двигун звичайної газонокосарки. На чергових автоперегонах, карт продемонстрували публіці, яка прийняла його з шаленим захопленням. З'явилося багато охочих випробувати цей транспорт, що призвело до необхідності налагодити його виготовлення.
Популярність картів змусила автогонщиків скласти звід нових правил, адаптованих під особливості цього виду транспорту. Ці правила були актуальні ще десять років, і лише потім американський клуб картингу вніс деякі корективи. Через два роки після своєї появи, карти привезли в Англію, звідки картинг почав завойовувати Європу. Картинг швидко став популярним не тільки як спорт, а й як розвага для різних верств населення.
Картинги створювалися з підручних матеріалів, їхня вартість була доступною, а зовнішній вигляд не мав суворих вимог. Поворотним моментом в історії становлення картингу став 1962 рік. Саме тоді було створено Міжнародну комісію з картингу. Створення такого органу дало змогу картингу посісти повноправне місце в ряду з іншими видами автомобільного спорту. Після визначення стандартів, були визначені вимоги до карт і до пілотів. У 1964 в Римі році було проведено перший чемпіонат світу з картингу.
Подальший розвиток картингу пішов семимильними кроками. Йдеться не тільки про технічні характеристики автомобіля, а й про його зовнішній вигляд. З'явилося поняття статусу авто. Будова карта мало змінилася, вона, як і раніше, складається з рами, крісла, керма, мотора і гальма. У картів відсутня підвіска, і зміщений центр ваги. Сьогодні кількість фірм, що випускають карти, скоротилася, а популярність картингу набирає обертів, вважаючись першою сходинкою перед професійним гоночним спортом. Багато сучасних зірок Формули-1 починали свій шлях із картингу.