ВУЛ.КІЛЬЦЕВА ДОРОГА, 1В індекс Ukraine, Kiev +380954798686 +380982604910 +380934798686
УЛ.КОЛЬЦЕВАЯ ДОРОГА, 1В индекс Ukraine, Kiev +380954798686 +380982604910 +380934798686

Картинг в СРСР – історія виникнення

Що таке картинг? На таке просте запитання нелегко відповісти коротко. Адже сьогодні це і спорт, і розвага, і перегони, і хобі. А з чого ж усе починалося? Хто і як винайшов карт?

Звідки взявся картинг

Заведено вважати, що ідеєю картингу світова спільнота спортсменів та аматорів завдячує американським військовим льотчикам. Кажуть, що саме вони після закінчення Другої світової війни вигадали собі розвагу: перегони на візках для підвезення бомб злітною смугою. На жаль, історія не залишила нам імені автора ідеї. Зате відомо, що популярності такий вид розваги набув завдяки Арту Інглсу. Він (сам у минулому пілот) працював механіком у компанії Kurtis Kraft, що виробляла гоночні автомобілі. І 1956 року представив першу просту модель карта на двигуні від газонокосарки. На честь свого "прототипу" машина отримала назву cart - візок (англ.). А вже наступного року однодумці А. Інглса відкрили першу компанію, що спеціалізувалася на виробництві картів - Go-Kart Company. Доходи компанії зростали паралельно з підвищенням популярності хобі. І незабаром компанія змогла купити земельну ділянку для будівництва першого картодрому.   Не відставав і сам винахідник. А. Інглс паралельно заснував власне підприємство Ingels-Borelli для виготовлення картів.

Картинг у СРСР

До Радянського Союзу американське захоплення дійшло до кінця 50-х - початку 60-х. Харківський спортсмен Віталій Єнін вважається творцем першого карта в СРСР. За його сприяння в Харкові було відкрито секцію картингу. Аналогічні гуртки відкривалися в інших містах при "Палацах" і "Будинках піонерів". Хобі, що широко поширювалося країною, швидко стало захопленням багатьох. Створювалися навіть секції, в яких будували, створювали нові конструкції і покращували характеристики картів. Визнання спортом Уже в 1960 р. карти представили широкій публіці. Машини проїхалися треком у перерві між заїздами в змаганні з мотоперегонів у Москві. І незабаром Федерація автоспорту СРСР затвердила офіційні правила змагань і техвимоги до авто. Точкою відліку картингу, як спорту, можна вважати проведення перших всесоюзних перегонів у Ризі 1962 р. 80 гонщиків з усіх куточків країни брали участь у заїздах. А вже з наступного року чемпіонати та змагання з картингу набули систематичного характеру. А в 1964 р. гонщики з СРСР уперше взяли участь у міжнародних змаганнях, між країнами соцтабору, звісно.

Картинг сьогодні

Сьогодні картинг в Україні переживає "друге народження". Після занепаду в 90-ті роки можна побачити безліч відновлених і заново побудованих картодромів, з'являються нові школи, проводяться змагання. У 2001 р. Федерація картингу України відновила комплекс на "Чайці", де проводяться перегони міжнародного масштабу. Наявна тренувальна база дає змогу українським картингістам посідати провідні позиції у світових змаганнях. Сьогодні перегони на картах - це ще й чудова розвага. Завдяки розвитку прокатного картингу отримати заряд адреналіну може кожен. Досить забронювати заїзд і прийти на трек Smart Kart. Тут ви точно відчуєте на собі 100% задоволення і вибух емоцій.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(4 голоса, в среднем: 4.3 из 5)

Стань

24302

гонщиком!

Резервуй час заїздуОтримай майстер клас у подарунок

Забронювати

Купи подарунковий сертифікат у картинг-центр “SmartKart”
зі знижкою 50 гривень

439

Отримамайте МАЙСТЕР-КЛАС В ПОДАРУНОК!
ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ БРОНЮВАННЯ

    КУПИТИ Подарунковий сертифікат зі знижкою -50 ГРИВЕНЬ.

      доставка


      доставка



      До оплати

      Стоп-стоп! Ви вже йдете?

      Не так швидко! Ми даруємо вам безкоштовний заїзд!
      Заповніть форму і миттєво отримаєте безкоштовний тестовий заїзд (1 коло) і знижку -50 гривень на першу гонку.

        x

        Вітаєм і чекаєм вас на треці картинг-центру SmartKart