Прапори в картингу потрібні на тренуваннях і змаганнях для подачі певних сигналів водіям.
Це єдиний засіб спілкування з тими, хто рухається трасою. Отже, очевидно, що кожен пілот карта повинен точно і швидко орієнтуватися у значенні кожного сигнального прапора. Помилка може призвести до штрафу, дискваліфікації та інших негативних наслідків.
Відомі багатьом, навіть далеким від картингу людям, прапори - це білий стартовий і чорно-білий у клітинку - сигнал, який подається, коли визначено переможця.
Прапори в картингу мають класифікацію:
- Стартові та фінішні сигнали.
- Прапори для того, щоб інформувати водіїв про ситуацію на трасі;
- Штрафні прапори.
Показувати гоночні прапори можуть судді та маршали. Відмашку картатого переможного прапора часто довіряють комусь із почесних гостей перегонів.
Прапори в картингу: особливий спосіб сигналізації
Щоб інформувати про старт, використовують прапор РАФ або прапор певного організатора. Прапор білого кольору теж є стартовим, показується в тих випадках, коли водії починають перегони роздільно.
Жовтим прапором інформують гонщиків про будь-яку небезпеку. Жовтий прапор піднімають, якщо на трасі, наприклад, помічені сторонні предмети.
При піднятті жовтого прапора слід знизити швидкість руху і не робити спроб до обгону.
Зеленим прапором позначають закінчення небезпечної зони.
Червоний прапор показується, коли перегони завершено. На фініші всі водії зобов'язані скинути газ (на швидкості не вище 5 км на годину слідувати на піт-стоп). Маневр обгону в цей час заборонений.
Синій прапор демонструють, коли позаду слідує швидший карт, який слід пропустити вперед.
Чорно-білий прапор, розділений по діагоналі, показується водієві, який неспортивно поводиться. З кожним штрафним прапором показують табличку з номером певного карта, водій якого допустив порушення.
У комплект сигнальних прапорів входить також червоно-жовтий прапор (слизька траса), чорно-помаранчевий (поломка карта), білий з червоним хрестом (на трасі обслуговуюча техніка).
- 5
- 4
- 3
- 2
- 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)